baner arytmia-serca.pl
W serwisie arytmia-serca.pl dotyczącym zagadnienia: Arytmia serca dla komfortu użytkownika, używane są pliki cookies. W przypadku, gdy nie akceptujesz tego - dokonaj zmiany konfiguracji swojej przeglądarki WWW. Polityka Prywatności Strony
Kliknij by ZAMKNĄĆ
ARYTMIA SERCA
Spis Treści:
pierwsze objawy jak wyglada u dziecka wirusobrazchoroba arytmia sercaobjawy pierwsze objawy badanie u dzieckafotkazobacz

Przyczyny

W trakcie każdego uderzenia serca, sygnał elektryczny zaczyna się w małym obszarze zwanym węzłem zatokowym, sygnał ten rozprzestrzenia się od góry do dołu organu, tym sposobem pompuje krew w organizmie.

Arytmia oznacza zaburzenia jego rytmu. Jeżeli serce wykonuje zbyt wiele sygnałów elektrycznych, sygnały te nie mogą podróżować do odpowiednich ścieżek, co powoduje zbyt szybkie uderzenia narządu (tachykardię). Oznacza to, że serce nie może pompować wystarczającej ilości krwi (a więc nie dostarcza odpowiedniej ilości tlenu). Arytmia serca powoduje zawroty głowy i omdlenia, jeżeli normalne tętno zostanie całkowicie wyeliminowane konieczne jest natychmiastowe leczenie. Wiele czynników może mieć wpływ na zaburzenia rytmu serca, w tym mogą to być niektóre leki lub nadmiar hormonów tarczycy (nadczynność tarczycy). Arytmia może być spowodowana poprzednim atakiem serca, chorobą niedokrwienną, wrodzonymi wadami, chorobą wieńcową czy wysokim ciśnieniem krwi. ICD oznacza implantację kardiowertera-defibrylatora. Jest to małe, zasilane bateriami urządzenie przewodowe przechodzące przez żyły do serca, jest bardzo wydajne w leczeniu arytmii, przewody te prowadzą sygnały elektryczne między urządzeniem a sercem. Arytmia wymaga wszczepienia ich do klatki piersiowej poniżej obojczyka, urządzenie wykrywa i leczy nieregularną pracę narzadu. Baterie ICD mogą działać zaledwie 4 lata, ale dzięki nowej technologii mogą wytrwać nawet do 10 lat. Baterie te nie zużywają się nagle, około 6 miesięcy przed ich wyczerpaniem należy je wymienić, ICD wszczepia się w znieczulenie miejscowym, wszczepiane jest przez około godzinę.

Arytmia może wywołać niebezpieczny dla życia udar. Udar to choroba naczyń mózgowych, następuje on wtedy, gdy naczynie krwionośne doprowadzające tlen i substancje odżywcze do mózgu pęknie lub zostanie zatkane przez zakrzep krwi. Pozbawione tlenu komórki mózgowe nie mogą funkcjonować na danym obszarze, co w ciągu kilku minut powoduje ich obumieranie, najczęstszą przyczyną udaru, który spowodowała arytmia jest migotanie przedsionków. Leczenie migotania przedsionków koncentruje się między innymi na zmniejszeniu ryzyka wystąpienia udaru. Należy pamiętać, że arytmia zwiększa ryzyko zawału, zatrzymania akcji narzadu, a także udaru mózgu. Aby choroba nie zagroziła życiu należy: obniżać wysokie ciśnienie krwi, kontrolować poziom cholesterolu, zrzucić zbędne kilogramy, prowadzić zdrową dietę, unikać dymu tytoniowego oraz prowadzić regularną aktywność fizyczną.

poprzednia stronanastępna strona
Komentarze: forum wypowiedzi
~
j
[ 28 gru 2013, 16:32 ]
[...] warto się wybrać i zasięgnąć opinii profesjonalisty. Leczenie arytmii w dużej [...] czytaj więcej